Aktualności

5-6 kwietnia 2018 r.: Konferencja naukowa pt. "Prawa człowieka wobec wyzwań współczesnego świata"

  • Czytany 1191 razy

Szanowni Państwo,

 

na prośbę Organizatorów zamieszczamy poniżej zaproszenie do udziału w Konferencji naukowej pt. "Prawa człowieka wobec wyzwań współczesnego świata".

 

Z pozdrowieniami,

Marcin Kałduński

--------------------------------

 

Szanowny Panie Profesorze,

zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej interdyscyplinarnej  konferencji naukowej "Prawa człowieka wobec wyzwań współczesnego świata" organizowanej przez Katedrę Strategii Stosunków Międzynarodowych (Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych, Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego), która odbędzie się 5 i 6 kwietnia 2018 r. w Krakowie. Honorowy Patronat nad konferencją objął Rzecznik Praw Obywatelskich i Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Poniżej znajdziecie Państwo szczegółowe informacje na temat konferencji. W załączniku przesyłamy również formularz zgłoszeniowy. Uprzejmie prosimy o rozpowszechnienie informacji o konferencji pośród członków Grupy Polskiej ILA. Czy istniałaby również możliwość umieszczenia wiadomości o konferencji na stronach internetowych Stowarzyszenia?

 

Z poważaniem,

 

w imieniu Komitetu organizacyjnego konferencji

dr Agnieszka Czubik
 

 

    Koncepcja praw człowieka i ich ochrony podlega we współczesnym świecie ciągłym przeobrażeniom. Przyczyniają się do tego zachodzące aktualnie z dużą intensywnością zjawiska gospodarcze, polityczne i kulturowe. Wspomniane zmiany odczuwalne są na poziomie powszechnym, regionalnym i krajowym. Procesy te mają także niezwykle ważne znaczenie dla jednostki, wpływając na jej funkcjonowanie w dzisiejszym świecie.                     

    Przedmiotem rozważań konferencji będą kwestie związane z konceptualizacją praw człowieka, dokonywanymi lub potencjalnymi naruszeniami tych praw oraz  problematyka związana z krajowymi i międzynarodowymi systemami ochrony praw człowieka. Organizatorzy mają nadzieję, iż będzie ona okazją do dyskusji nad obecnym stanem praw człowieka, a jej interdyscyplinarny charakter przyczyni się do większej integracji badaczy z kręgu nauk społecznych.

    Organizatorzy konferencji zachęcają, aby propozycje wystąpień związane były z zagadnieniami badawczymi należącymi do następujących grup tematycznych:

  • obywatelskie i  polityczne prawa człowieka
  • prawa człowieka wobec zagrożeń związanych z rozwojem technologicznym
  • prawa człowieka w związku z ochroną bezpieczeństwa
  • prawa człowieka w konfliktach zbrojnych
  • prawa człowieka  w sferze gospodarczej i socjalnej
  • prawa człowieka w kontekstach kulturowych
  • prawa człowieka trzeciej generacji

     Wyróżnione obszary tematyczne w zamyśle organizatorów mają odpowiadać poszczególnym panelom dyskusyjnym, niemniej ustalenie ostatecznej listy paneli tematycznych nastąpi po upływie terminu zgłoszeń referatów konferencyjnych. Organizatorzy przewidują panel studencki, podczas którego studenci będą mogli zaprezentować swoje projekty z zakresu tematów omawianych na konferencji. 

    Zaproszenie do udziału w konferencji skierowane jest do przedstawicieli środowiska naukowego, reprezentującego nauki prawne, polityczne i ekonomiczne, a ponadto przedstawicieli organów władzy publicznej, organizacji międzynarodowych i pozarządowych. Organizatorzy zapraszają również do udziału przedstawicieli przedsiębiorców zainteresowanych rozwiązanymi prawnymi, które determinują ich działania gospodarcze, ale mają także konsekwencje społeczne, w tym znaczący wpływ na prawa człowieka

    Zgłoszenia udziału wraz z wypełnionym formularzem uczestnictwa w konferencji    (w formie czynnej i biernej) prosimy przesyłać na adres email: konferencja.prawaczlowieka@gmail.com do dnia 15 lutego 2018 r. Informację o zakwalifikowaniu wystąpienia prześlemy najpóźniej do 28 lutego 2018 r. Organizatorzy przewidują wydanie publikacji pokonferencyjnej w formie recenzowanej monografii. Warunkiem udziału w konferencji jest wniesienie opłaty konferencyjnej w wysokości 400 zł. Opłata konferencyjna dla studentów wynosi 200 zł.

 

Kontakt z organizatorami konferencji:

email: konferencja.prawaczlowieka@gmail.com lub telefon: 506861264

strona internetowa konferencji: http://www.uj.edu.pl/web/prawaczlowieka/start

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ostatnio zmienianyponiedziałek, 15 styczeń 2018 10:59

Kontakt

 tel: tel. (+48) 81 44-53-717

 fax: (0-42) 66 55 999

e-mail

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2022. Ila. projekt i wykonanie www.pollyart.pl