Aktualności

ZMARŁ PAN PROF. JAN SANDORSKI

  • Czytany 1699 razy
Szanowni Państwo,
 
Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiam, że zmarł Pan Prof. zw. dr hab. Jan Sandorski i przekazuję poniższego maila przesłanego przez Pana Prof. dr hab. Tadeusza Gadkowskiego: 
 
 
 
 

"Szanowni Państwo,

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, ze w piątek, 28 grudnia 2018 r. zmarł w wieku 78 lat prof. zw. dr hab. Jan Sandorski, emerytowany Profesor Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Profesor Sandorski był wybitnym specjalistą prawa międzynarodowego publicznego i uznanym światowym autorytetem, zwłaszcza w zakresie problematyki prawa traktatów i międzynarodowego prawa praw człowieka. Był autorem znaczących publikacji z tego zakresu, jak również z zakresu problematyki stosunków polsko ? niemieckich. W latach 1978 ? 1984 był kierownikiem Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adam Mickiewicza w Poznaniu. Był członkiem Doradczego Komitetu Prawnego przy Ministrze Spraw Zagranicznych oraz doradcą prawnym delegacji polskiej na sesje Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Przez wiele lat był Prezesem Polskiego Towarzystwa Przyjaciół ONZ. Uczestniczył w wielu konferencjach i spotkaniach Grupy Polskiej ILA.

Odszedł Nasz Kolega i Przyjaciel, człowiek prawy i niezwykle życzliwy ludziom, powszechnie ceniony nauczyciel akademicki, wychowawca wielu pokoleń studentów.

 

Cześć Jego Pamięci!"

 

Z poważaniem,


--
 
dr hab. Wojciech Sz. Staszewski
Sekretarz Generalny
Polskiej Grupy Stowarzyszenia Prawa Międzynarodowego (ILA)
 
 
 
 

Kontakt

 tel: tel. (+48) 81 44-53-717

 fax: (0-42) 66 55 999

e-mail

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2024. Ila. projekt i wykonanie www.pollyart.pl